Vacature: Research & Assistant Dramaturg Stagiair(e)

 In News

Rinkel Film is een productiemaatschappij gevestigd in Amsterdam die uiteenlopende speelfilms en tv-series produceert. Naast onder meer bioscoopfilms als Lucia de B., Oorlogsgeheimen, Achtste Groepers Huilen Niet, Süskind en Van God Los produceerden we onder andere de komedieserie Floor Faber en de misdaadserie Parels & Zwijnen. Meer recent zijn onze speelfilms Rafaël die in het najaar van 2018 gereleaset werd, Rafiki die in première ging in het prestigieuze festival Cannes, en onze dramaserie Keizersvrouwen uit 2019. Vorig jaar gingen onze Indische coproductie Nasir en onze speelfilm Buiten is het Feest in première. Vanaf 21 juli is onze nieuwe speelfilm Strijder in alle Nederlandse bioscopen te zien.

 

Rinkel Film is op zoek naar een creatieve, zelfstandige stagiaire die ons team (in overleg) 4 á 5 dagen per week komt ondersteunen. Bij voorkeur een derde- of vierdejaars hbo-student(e). Wij zoeken iemand die net als wij houdt van inspirerende verhalen en bijzondere ideeën. Een stagiair(e) die niet bang is om zijn mening te geven en vol enthousiasme het proces van ontwikkeling wil aangaan.

 

Werkzaamheden:

De stagiair(e) krijgt een goede kijk in de keuken van een productiebedrijf en inzicht in het produceren van drama en speelfilm. Het proces van scenario-ontwikkeling, financiering en (pre/post) productie wordt van dichtbij gevolgd. Binnen dit proces zal de stagiair(e) daar helpen en inspringen waar nodig is. De belangrijkste taken van de Research & Assistant Dramaturg zijn:

 

 • Het schrijven, inkorten, herschrijven, redigeren van synopsissen, treatments en scenario’s
 • Het lezen en analyseren van te verfilmen boeken en scenario’s;
 • Het schrijven van script reports van binnenkomende of in ontwikkeling zijnde scrips;
 • Het schrijven van gedetailleerde karakterprofielen;
 • Verzamelen van materiaal voor moodboards van nieuwe projecten;
 • Het vergaren van informatie en kennis voor lopende of toekomstige projecten a.d.h.v. deskresearch;
 • Het aandragen dan wel meedenken over mogelijke films/series naar aanleiding van boeken, krantenartikelen of maatschappelijke tendensen;
 • Het notuleren van de wekelijkse en maandelijkse vergaderingen;
 • Het bijhouden en updaten van de website van Rinkel Film;
 • Het verzorgen van de lunch en ontvangen en installeren van gasten;
 • Daarnaast houd jij je bezig met dagelijkse kantoor ondersteundende werkzaamheden, dit kan variëren van het opnemen van de telefoon, klaarmaken van uitgaande poststukken en afhandelen van binnenkomende post, tot het treffen van voorbereidingen voor premières en borrels.

 

Naast deze werkzaamheden zullen er ook diverse werkzaamheden in opdracht van de producent jouw dagen vullen.

 

 

Periode:

Per juli 2022, 4/5 dagen per week, minimaal 4 maanden (in overleg).

 

Wat verwachten we van jou:

 • Interesse in de film en TV-industrie;
 • Een flexibele werkhouding en inzet om verschillende taken op je te nemen;
 • Minimaal een hbo-mentaliteit;
 • Goed in teamverband kunnen werken;
 • Je streeft naar originaliteit en bent creatief aangelegd;
 • Gemotiveerd, zelfstandig, verantwoordelijkheidsgevoel;
 • Goed duidelijk kunnen maken wat je bedoelt en hoe je iets voor je ziet;
 • Uitstekende communicatieve vaardigheden, zowel schriftelijk als mondeling;
 • Foutloos Nederlands;
 • Goede beheersing van de Engelse taal;
 • Drive om zoveel mogelijk te leren tijdens de stageperiode.

 

Wat bieden wij:

 • Een leerzame en informele werkomgeving;
 • Persoonlijke begeleiding;
 • Onschatbare ervaringskennis over speelfilm- en televisieproducties;
 • Een stageplek waar je echt een functie krijgt, niet alleen maar klusjes hoeft op te knappen;
 • Een plek in een jong, gezellig en dynamisch team;
 • Een stagevergoeding van 250 euro per maand.

 

Aan de hand van je eigen inzet en kwaliteiten kun je je eigen takenpakket verbreden, en bieden wij je eventueel groeimogelijkheden voor na je stage.

 

Reageren?!

Heb jij zin in een leuke en afwisselende stage en denk je geschikt te zijn om ons team te versterken? Stuur dan jouw motivatiebrief en CV naar info@rinkelfilm.com t.a.v. Caroline Paula o.v.v. Research & Assistant Dramaturg.

Wij zijn op zoek naar een enthousiaste, zelfstandige stagiair(e) die ons team (in overleg) 5 dagen per week (fulltime) operationeel komt ondersteunen. Bij voorkeur een derde- of vierdejaars hbo-student(e), tweede- of derdejaars WO- student(e) of derdejaars MBO-4 student(e).